S malým zpožděním doporučujeme ještě nový track skupiny LANUGO Holka, který nadělili svým fanouškům na Štědrý den. Těšíme se na novou desku!

Videoohlédnutí za letošním ročníkem Czechingu.

Czeching 2015

Czeching je hudebně exportní projekt, jehož prostřednictvím chce Český rozhlas podpořit domácí alternativní hudební scénu a pomoc­i nadějným kapelám představ…

Podívejte se, jak to Please The Trees rozbalili v Ostravě na Radio Wave Live Sessions. 3. února v LMB zahrají na předeávání Vinyly, o kterou se uchází v kategorii Album roku.

Please The Trees @ Radio Wave Live Session v Ostravě

Skupina, která právě vydává čtvrté dlouhohrající album Carp, ho představila v ostravském Provozu Hlubina v rámci tradiční Radio Wave Live Session.

Nejen rapem živ je člověk! Zuzana Fuksová z Čokovoko napsala pro literární přílohu Respektu několik povedených miniatur / postřehů / statusů. Skvělé čtení.

Úvodní skladba z alba Kontakt od KITTCHENa se dočkala klipového (a nebo možná už skoro filmového) zpracování. V klipu Davida Mencla hrají Johnana Matoušková a Karel Kudláč.

KITTCHEN – SUDETY

Johana Matoušková Karel Kudláč námět, režie / David Mencl kamera / Prokop Souček střih / Tomáš Elšík výkonná produkce / Jan Rejžek storyboard / Agata F. Maye…

Projděte si nejlepší letošní desky (české i zahraniční) podle recenzentů Aktuálně.cz.

Po audiozáznamu zveřejňují Vložte Kočku i video z velikonočního koncertu v Podniku. Celý je na YouTube.

Vložte kočku živě z Podniku (full live set)

Vložte kočku živě z Podniku: Velikonoční sbohem pianu, velikonoční ahoj dětem http://www.vloztekocku.cz https://vlozte.bandcamp.com/album/iv-z-podniku-veliko…

Sampler MENU 4 představuje výběr těch nejzajímavějších interpretů, kteří se představili v uplynulých letech v rámci unikátní zvukové-experimentální klubovky MENU. Kompilaci sestavil Zdeněk Konečný a o finální zvukovou podobu se opět postaral David Rambousek z Ressonus records. Vychází digitálně a na kazetě.

ILLE se s vánočním klipem Co ti dám vrací ke kompilaci Bazarem proměn, na níž ožily písně Vladimíra Mišíka. Letošní vánoční svátky už jsou pryč, ale třeba můžete u klipu alespoň zavzpomínat.

Ille – Co ti dám

ILLE – Co ti dám Hudba: Vladimír Mišík Text: Pavel Šrut Scénář a režie: a.m.almela, Martin Blauber Kamera, střih: Martin Blauber Hudební produkce, recording,…

Radio Wave rekapituluje nejlepší domácí desky roku 2015. Shodnete se s nimi?