Skladba Urban Foxes z debutového EP pale&coy dostala klipovou podobu. Plus mínus.

pale&coy – Urban Foxes

„Urban Foxes“ is a song from pale&coy’s debut EP Urban Foxes. The song relates to the transience of the moment, indecisiveness and the state of mind when you…

Talentová soutěž časopisu Full Moon 1Band2Play má letos čtyři finalisty 1flfsoap, February, Pandoo a ROLE. Finále nás čeká 28. května v pražském Bajkazylu Náplavka.

„Original groove music“ pražského kvintet Muff míchá na svém albu Hypnotix Bum Bum jazz, free improvizaci a rockovou alternativu. Vydávají právě teď Polí5, křtí se 19. května v Dejvické klubovně.

Manon meurt se objevili v novém dílu internetového pořadu BLACK TONE MUSIC. Kromě obsáhlého rozhovoru uslyšíte i jednu novou skladbu. Ještě dodejme, že MM v sobotu startují v Chebu české miniturné s holandskými Pure Muna. Termíny na jejich FB.

V Praze dnes začíná čtyřdenní festival Festival vs. Interpretation II, který přichystal koncerty, performance a workshopy zaměřené zejména na hudební improvizaci. Nebojí se však zahrnout i improvizaci taneční nebo prezentovat díla přesahující k dalším uměleckým formám. V programu i Tomáš Procházka, Pražský improvizační orchestr nebo Ladislav Železný.

HIS Voice startuje poslechové večery I Put a Record On. Prvním hostem bude ve čtvrtek v Kulturním centru Žižkov spisovatel Václav Kahuda.

Label Meteorismo vypouští novou kompilačku, která se tentokrát zabývá „uměním distorze“. Do tajů zmršených zvuků se vydávají Federsel (B4), Vrba (IQ+1) a další. Stahujte zdarma z jejich Bandcampu.

Z jižních Čech přichází kvarteto Sýček, které míchá krautrock a současnou psychedelii. Poslouchejte jejich povedené debutové EP, které vyšlo díky péči kolektivu NAAB.

„Je rok 2050, i Bieberovi už je padesát a všechny tvoje problémy jsou pryč.“ Dominik Gajarský aka Slowmotiondancer se připomíná novou – a to velmi povedenou – skladbou Adulthood.

Slowmotiondancer – Adulthood

https://soundcloud.com/slowmotiondancer lyrics: Don’t be pathetic Your Twitter posts are epic but you can’t fake your life now It’s 2050 now even Bieber is 5…

Uvažujete o tom, jak dostat svou hudbu do zahraničí? Ode dneška vysílá Radio Wave speciální pořad Czeching o hudebním průmyslu a hlavně hudebním exportu. O své rady se od 22:00 podělí norský hudební expert Stein Bjelland a o smlouvě s Atlantic Records promluví slovenský trapový producent Abe (H16).