Nový track Orient se zjevil na jejich Soundcloudu. A stejně jako všechny předchozí, i tento stojí za poslech. Promění za týden nominaci na objev roku v letošních cenách Vinyla?

https://nobodyjazzensemble.bandcamp.com/album/the-fading-shade

Jazzoví experimentátoři Nobody Jazz Ensemble vydávají nové album nazvané The Fading Shade. Ambient, psychedelie, temnota… podobná slova ve spojení s jazzem moc často neuslyšíte.

Please The Trees sestavili reprezentativní mixtape české indie hudby u příležitosti svého vystoupení na slovinském festivalu MENT. V playlistu nechybí dné, ROLE nebo třeba Dizzcock.

AlterEcho si v rubrice CzechIt posvítilo na Jakuba Adamce (Jakub Adamec), který vloni vydal povedené album Are You Human? Confirmed.

https://esazlesa.bandcamp.com/album/spole-nost-ps

Nové a dlouho očekávané album ESAZLESA už hraje na jejich Bandcampu. Na fyzických nosičích vychází Společnost psů 18. února na Day After Records.

Připravovaný dokument Nechte zpívat Mišíka sbírá finance na své dokončení a zájemci mají poslední možnost přispět do konce tohoto týdne.

Hisvoice sestavil seznam českých desek z alternativní a experimentální scény za rok 2016. Tak schválně, co vám uteklo?

Tomáš Franta z AlterEcho sestavil s pomocí několika publicistů reprezentativní seznam nejlepších českých desek roku 2016 pro komunitu BeeHype.

Olomoucký elektronický projekt Kyófú vypouští další album. Beats & Drones se výrazně liší od ambientního EPčka Ventures, ale má podobnou něžnou náladu.