Výběr Vinyly
alba březen 2021

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v březen 2020?

Bibione – Bibione

Maggie, Trochtýna a Kristýna jsou Bibione, nová akvizice na Stoned to Death Records. Na debutovém sedmipalci hrají úsečný post-punk s přesahy do krautrocku a psychedelie. Nahrávalo se v létě loňského roku pod dohledem Lukáše Poláka, obal vytvořil Tomáš Přidal.
Vyšlo 4. března na Stoned to Death Records.
bandcampHavlovi – Melodies in the Sand

Irena a Vojtěch Havlovi patří už od osmdesátých let k předtím představitelům domácí experimentální hudby, jejich tvorba se pohybuje na pomezí klasiky a ambientu. Melodies in the Sand je retrospektiva z jejich obsáhlé diskografie vydaná na holandském labelu Melody As Truth, která je poprvé představuje i zahraničním posluchačům a zatím sbírá kladné ohlasy. Liner notes napsal Pavel Klusák.
Vyšlo 5. března na Melody As Truth.
bandcamp
https://www.youtube.com/watch?v=wlZj0ORYNKMIdea – O beatech a lidech

Šéf rapového labelu Ty Nikdy pojal svoje nové album jako kolaborativní počin a pozval si na něj třeba Janu Kirschner, Hellwanu, Modré hory nebo 6 Polnic. Spolupracovali kytarista Jozef Rezník, producent Magenta, či multiinstrumentalista Radimo. „Vždycky jsem si chtěl postavit svůj vlastní projekt od A do Z, komplet včetně aranží a všech beatů,“ vysvětluje Idea v tiskové zprávě.
Vyšlo 6. března na Ty Nikdy.
bandcampTomáš Knoflíček – Vaguely Delimited Targets

Hudebník a teoretik umění Tomáš Knoflíček má za sebou bohaté umělecké portfolio – byl členem Miou Miou, patří do Gurun Gurun, natáčí videa pro Wabi Experinence. Vaguely Delimited Targets je jeho debutové album, které natáčel během loňského jarního lockdownu, je sestavené z glitchů a ambientních struktur, smyček z granulárních samplerů a field recordings. Nahrávka vyšla na slovenské značce LOM.
Vyšlo 9. března na LOM.
bandcampSing Sing Soundsystem – Sing Sing Revolution vol.2

První kompilace kapel z pražsko-berlínské komunity Sing Sing Soundsystem dostala nominaci na Vinylu. Druhý díl představuje kromě starých známých (Amelie Siba, Deaths, Florbal) i další projekty jako Wax Museum, Round Table nebo Yazo, které jsou většinou navázané na berlínskou část party.
Vyšlo 11. března na Sing Sing Soundsystem.
bandcampOliver Torr – Trans Europe Postal Express

Co je to autorství a jak se kreativně potkávat na kontinentě uzamčeném pandemií? Projekt Trans Europe Postal Express vznikl jako řetězový dopis, při němž mezi spřátelenými umělci z platformy SHAPE putoval kazeťák se sadou instrukcí. Výsledkem je osm skladeb nazvaných podle míst, kde se nahrály původní zvuky. Po digitálním releasu bude i kazeta, výstava v Meetfactory se otevře, jakmile to bude možné.
Vyšlo 31. března vlastním vydáním.
bandcamp

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.