Výběr Vinyly
alba duben 2021

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v dubnu 2021?

Kid – Collection

Pražský producent Ondra Mikula aka Aid Kid je držitelem Vinyly 2015 za objev roku. Jeho druhé studiové album ale vyšlo až šest let po jeho debutu. Collection je sbírkou klubových bangerů, na kterých s Aid Kidem spolupracovali třeba NIVVA, Oliver Torr či Terror Phoenix (Igor Bruso). „Jde o kolekci tracků, co jsem dělal za posledních pár let, když jsem měl na sebe trochu času,“ říká k nahrávce vytížený hudebník, který za poslední rok spolupracoval s Lenkou Dusilovou a v květnu vydá další nahrávku – tentokrát jako člen skupiny Kittchen.
Vyšlo 16.dubna na Addict Sound, v distribuci Warner Music.
celé album…True Fir – Second-Guessing

V čele pražské indierockové čtveřice stojí kytarista Jan Stejskal, který si prošel skupinami Goro, Hissing Fauna, Bugman nebo Prodavač, kde působí v současnosti. True Fir je jeho srdcovka, která aktuálně funguje v sestavě Peter Kušnírik (Inheritance, Nikander), Jiří Kaňa (Hissing Fauna) a Jan Koudela (Hissing Fauna). Nový materiál z druhé desky spojuje láska k devadesátkovému soundu s výlety do psychedelie. Kromě digitálního releasu je album dostupné i na vinylu.
Vyšlo 2. dubna na Stoned to Death.
bandcamp…Himalayan Dalai Lama – Isolated Bonds

Duo brněnských hudebníků Kryštofa Matěje a Davida Novotného alias Himalayan Dalai Lama vydalo své třetí studiové album. Předcházela mu koncertní krátká pauza, která se kvůli pandemii protáhla na dva roky. Na desce Isolated Bonds hostují bubeník skupiny Lesní zvěř Martin Čech i hudebnice Terezie Kovalová (Zvíře jménem Podzim). Klip ke skladbě Nozomi natočil Martin “Flashfaker” Štěmbera z makro záběrů chemických reakcí.
Vyšlo 30. dubna na Addict Sound.
celé album…Jaf 34 – Empty

Maskovaný hudebník Jaf 34 se na domácí scéně pohybuje už sedm let, debutové album Empty se může pochlubit širokou paletou žánrových inspirací – od post-rocku, přes alternativní rock a shoegaze až k ambientním a syntezátorovým plochám. Na desce se podíleli také Jirka Bendl (Manon Meurt) a Oskar Pilař (ex-Peter Pan Complex), baskytary natočili Michal Hanáček (ex-Baro Chandel) a Jakub Chaba (ex-Peter Pan Complex). Hostovali také pianista Petr Voruda (ex-Baro Chandel) a David Novotný (Himalayan Dalai Lama) na synťáky. O mix a master se postaral Martin Havlen v Re-Sound studiu.
Vyšlo 12. dubna na Bandcampu autora.
bandcamp…

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.