Výběr Vinyly
alba květen 2021

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v květnu 2021?

Sinks – Sinks

Brněnské postpunkové trio Sinks zaujalo už předchozími singly a EPčky, ale i koncerty. Jejich eponymní debutové album na ostravském labelu Korobushka Records rozhodně splňuje všechna očekávání, které se do nich vkládali. Sinks na něm nabízí post-punk střižený noise-rockem se suverénní angličtinou a špinavým zvukem. Album nahrál a zmixoval Nichi Mlebom a o master se postaral Wolfgang Möstl alias Mile Me Deaf.
Vyšlo 14. května na Korobushka Records.
bandcamp


Kittchen – Puls

Už tradičně na prvního Máje vyšlo nové album Kittchen. Tentokrát si na něj ale museli fanoušci počkat šest let, za předchozí desku Kontakt byl nominován na Vinylu. V mezičase Jakub König provozoval svoji (super)skupinu Zvíře jménem Podzim. Kittchen se nyní vrací jako trio v sestavě s Aid Kidem a Tomášem Neuwerthem. Ve stejném měsíci jako čtvrté album Kittchen vydal König i svůj debutový román Vřeteno v nakladatelství Paseka.
Vyšlo 1. května koprodukcí labelu Červený kůň a Full Moon Forum.
bandcamp


Floex – Papetura (Original Game Soundtrack)

Tomáš Dvořák alias Floex je kromě vlastní kariéry také vyhledávaným tvůrcem videoherních soundtracků. Tentokrát ale neskládal pro českou firmu Amanita Design, ale v Polsku. Puzzle adventura Papetura je výtvorem polského herního vývojáře Tomasze Ostafina. Floex ke spolupráci na desce přizval violoncelistu Tomáš Jamníka a houslistku Eva Jamníkovou. „Pro každý takový projekt se vždy snažím vytvořit vlastní zvukový hudební vesmír. Hudba v Papetuře je záměrně čistší, blíže k současnému neoklasickému zvuku,“ říká o desce Floex.
Vyšlo 7. května na Minority Records.
bandcamp


František Štorm – Dirndl To Go

Frontman legendární metalové úderky Master´s Hammer, typograf a ilustrátor si poprvé odskočil k úplně sólovému projektu. Jedenáct skladeb nahrál, smíchal a ilustroval František Štorm mezi léty 2018 a 2021 a kombinují elektronické beaty, metalové riffy a jeho typické fantaskní texty čerpající z duchařských příběhů i horrorů. Smíchal Miroslav Chyška v Cyberbaobab Studio.
Vyšlo 28. května 2021 na Jihosound Records.
bandcamp

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.