B4
Didaktik Nation Legendary Rock

Skupina B4 revitalizuje významné zvukové tendence minulých dekád. Výsledkem není prázdné gesto pocty minulosti, ale originální autorský mix mnoha stylů a žánrů. Album B4 Didaktik Nation Legendary Rock je nominováno ve Vinyle v kategorii Deska roku.

Pavel Klusák k ocenění skupiny B4 a jejího dvojalba Didaktik Nation Legendary Rock

Při sugestivním a neklidném snění o minulosti, jaké provádí skupina B4 z Nového Boru a z Prahy, můžeme myslet na hudbu a společenskou atmosféru sedmdesátých let, na minulost československých rodin, institucí, technologií, popkultury a médií.
Dvojalbum  Didaktik Nation Legendary Rock je silné jak po zvukové a muzikantské stránce, tak jako myšlenkový koncept.
„Béčtyřka“ míří při svém výzkumu k podobným věcem jako její zahraniční kolegové z nové psychedelie, postrockového volného jamování a hypnagogického rozvzpomínání na mediální bubáky našeho dětství.
Zároveň se Tomáš Procházka a spol. zmocňují v B4, ale i ve spřízněném divadle HANDA GOTE, této inspirace po svém a skvěle do něj otiskují specificky českou a východoevropskou minulost. Skupině gratuluji a zároveň bych ji rád požádal, aby se pokud možno přejmenovala, protože s tímhle šíleným názvem zůstane už napořád proklatě dobře utajená.