Vinyla: Poprvé (a na poslech)

12. 3. 2012, Radio Wave
V sobotu proběhlo v brněnském klubu Fléda vyhlášení výsledků prvního ročníku ceny hudební kritiky Vinyla – a slavnostní události byl přítomen i redaktor Honza Bárta.
http://www.rozhlas.cz/radiowave/musiccheck/_zprava/vinyla-poprve-a-na-poslech–1030560

Ceny Vinyla vyhrály skupiny, které jste pravděpodobně neznali. Seznamte se

11. 3. 2012, IHNED.cz
Nikoli oblíbenost u široké veřejnosti, ale význam pro současnou českou hudbu. To je hlavní kritérium, podle kterého se řídí Cena Vinyla, jejíž první ročník vyhrály kapely B4 či Fiordmoss. Počinem roku je kutnohorský festival Creepy Teepee.
http://art.ihned.cz/hudba/c1-55008780-ceny-vinyla-vyhraly-skupiny-ktere-jste-pravdepodobne-neznali-seznamte-se

Včera byla poprvé vyhlášena hudební cena Vinyla

11. 3. 2012, Literární noviny
Výsledky 1. ročníku Hudebních cen Vinyla vyhlášeny včera na brněnské Flédě. Deska roku: B4 (Didaktik Nation Legendary Rock), Objev roku: Fiordmoss, Počin roku: Creepy Teepee.
http://www.literarky.cz/kultura/hudba/8617-vera-byla-poprve-vyhlaena-hudebni-cena-vinyla

První Vinylu si odnesli Fiordmoss, B4 a festival Creepy Teepee

11. 3. 2012, Freemusic.cz
Během slavnostního večera v brněnském klubu Fléda byli v sobotu 10. března vyhlášeni vítězové 1. ročníku Hudebních ceny Vinyla. Ocenění byla udělena ve třech kategoriích. Za desku roku kritici zvolili nahrávku Didaktik Nation Legendary Rock od novoborské kapely B4. Objevem roku se stali brněnští Fiordomoss. Počinem roku pak kutnohorský festival Creepy Teepee.
http://www.freemusic.cz/clanky/19035-prvni-vinylu-si-odnesli-fiordmoss-b4-a-festival-creepy-teepee

Ceny Vinyla rozdány: B4, Fiordmoss a Creepy Teepee

11. 3. 2012, Protisedi.cz
Vítězové 1. ročníku Hudebních cen Vinyla byli vyhlášeni v brněnském klubu Fléda. Ocenění byla udělena ve třech kategoriích. Za desku roku kritici zvolili nahrávku Didaktik Nation Legendary Rock od kapely B4. Objevem roku se stali brněnští Fiordomoss. Počinem roku pak kutnohorský festival Creepy Teepee.
http://www.protisedi.cz/article/ceny-vinyla-rozdany-b4-fiordmoss-creepy-teepee

Na Flédě se předávaly Vinyly

11. 3. 2012, munimedia.cz
Objevem roku se stala skupina Fiordmoss, nejlepší deskou byla vyhlášena Didaktik nation legendary rock od Novoborských B4. Tahákem večera byl koncert WWW, jedné z nejvýraznějších postav alternativního rapu u nás. Všechno tohle mohli návštěvníci klubu Fléda vidět a slyšet včera večer na předávání hudebních cen Vinyla.
http://www.munimedia.cz/prispevek/na-flede-se-predavaly-vinyly-2621/

Vítěze prvního ročníku vyhlásila Cena Vinyla, protipól Andělů i Apolla

11. 3. 2012, iDNES.cz
Nejlepší album loňského roku natočila podle poroty Ceny Vinyla experimentální hudební skupina B4. Formace z Nového Boru na Českolipsku získala za svou nahrávku Didaktik Nation Legendary Rock titul deska roku. Dále bodovali brněnští Fiordmoss jako Objev roku a festival Creepy Teepee jako nejlepší loňská akce.
http://kultura.idnes.cz/viteze-prvniho-rocniku-vyhlasila-cena-vinyla-protipol-andelu-i-apolla-1m0-/hudba.aspx?c=A120311_010353_hudba_ob

Ceny Vinyla oslavily hudební rozmanitost večírkem

11. 3. 2012, Týden.cz
V brněnském klubu Fléda byly v sobotu 10. března poprvé předány Ceny Vinyla. Ocenění udělená českými hudebními publicisty se ukázala jako příjemný protipól o dva dny dříve udělovaných Cen Anděl. Objevem roku prvního ročníku Vinyly se stalo trio Fiordmoss, počinem Festival Creepy Teepee a jako deska roku bylo zvoleno nenápadné album Didaktik Nation Legendary Rock ještě nenápadnější formace B4.
http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/hudba/ceny-vinyla-oslavily-hudebni-rozmanitost-vecirkem_227797.html

První laureáti cen Vinyla: B4, Fiordmoss a festival Creepy Teepee

11. 3. 2012, Muzikus.cz
Hudební ceny v Česku zažívají renesanci. Několik týdnů poté, co byl vyhlášen vítěz ocenění Apollo, jsou známi rovněž vítězové cen Vinyla. Obě ocenění byla letos vyhlášena premiérově. Shodně se také staví do opozice vůči tradičním Andělům, jenž byli uděleni ve čtvrtek.
http://www.muzikus.cz/novinky/Prvni-laureati-cen-Vinyla-B4-Fiordmoss-a-festival-Creepy-Teepee~11~brezen~2012/

I Vinyla už se činila

10. 3. 2012, Česká televize
Necelé tři měsíce po cenách Apollo se 10. března v Brně udělovaly ceny Vinyla, další nové hudbní ocenění, které má být alternativou k „mainstreamovým“ Andělům. Nejlepší gramofonovou desku loňska natočila podle poroty experimentální hudební skupina B4. Objevem roku se stali brněnští Fiordmoss a počinem roku kutnohorský festival Creepy Teepee.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/167745-i-vinyla-uz-se-cinila/

Hudební ceny Vinyla poprvé!

7. 3. 2012, Radio Wave
Asi se shodneme na tom, že v ČR dlouhodobě chybí reprezentativní hudební cena, která by byla schopná pojmenovat a ocenit důležité počiny v současné české hudbě.
http://www.rozhlas.cz/radiowave/musiccheck/_zprava/hudebni-ceny-vinyla-poprve–1028860

Hudební ceny Vinyla poprvé!

7. 3. 2012, Radio Wave
Asi se shodneme na tom, že v ČR dlouhodobě chybí reprezentativní hudební cena, která by byla schopná pojmenovat a ocenit důležité počiny v současné české hudbě.
http://www.rozhlas.cz/radiowave/musiccheck/_zprava/hudebni-ceny-vinyla-poprve–1028860

Hudební cena Vinyla na Flédě: Pohled za oponu

7. 3. 2012, muzikus.cz
Už tuto sobotu proběhne na Flédě vyhlášení 1. ročníku hudebních cen Vinyla. Soutěží se ve třech kategoriích (deska, objev a počin roku) a zahrají kapely Please the Trees, WWW, Gurun Gurun a Kittchen.
http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Hudebni-cena-Vinyla-na-Flede-Pohled-za-oponu~07~brezen~2012/

Ceny Vinyla vyhlásí na Flédě. Přijedou WWW, Kittchen a plno dalších

21. 2. 2012, Rock & Pop
Na brněnském klubu číslo jedna letos pohostí vyhlášení prvního ročníku hudebních cen Vinyla. 10. března na Flédu zavítají WWW, Kittchen, Please The Trees a Gurun, Gurun. Celá tahle paráda navíc vyjde na pouhých 180 Kč, pokud jste studenty tak ještě o třicet korun míň.
http://www.rockandpop.cz/zpravy/domaci/ceny-vinyla-vyhlasi-na-flede-prijedou-www-kittchen-a-plno-dalsich/

Vyhlášení Hudebních cen Vinyla

20. 2. 2012, HIS Voice

Slavnostní vyhlášení 1. ročníku Hudebních cen Vinyla proběhne 10. března 2012 od 20:00 hod. v brněnském klubu Fléda. Večer je koncipovaný jako komponovaný hudební večer, na kterém vystoupí Please the Trees, Gurun Gurun, WWW a KITTCHEN. Během večera proběhne i křest limitované edice vinylu, na němž je po jedné skladbě od všech nominovaných.
http://www.hisvoice.cz/clanek_803_predavani-cen-vinyla.html

Vyhlášení Hudebních cen Vinyla

20. 2. 2012, Literární noviny

Slavnostní vyhlášení 1. ročníku Hudebních cen Vinyla proběhne 10. března 2012 od 20:00 hod. v brněnském klubu Fléda. Večer je koncipovaný jako hudební večer, na kterém vystoupí Please the Trees, Gurun Gurun, WWW a KITTCHEN. Během akce proběhne i křest limitované edice vinylu, na němž je po jednom tracku od všech nominovaných.
http://www.literarky.cz/kultura/hudba/8285-vyhlaeni-hudebnich-cen-vinyla

NA PŘEDÁVÁNÍ VINYLY BUDE POKŘTĚN VINYL S HUDBOU NOMINOVANÝCH

20. 2. 2012, the-aardvark.cz

Slavnostní udílení cen, na jejichž vizuálu se podílel Josef Bolf, se uskuteční v sobotu 10. března v brněnském klubu Fléda, vystoupí na něm kapely slavné i začínající.
http://the-aardvark.cz/aktuality/na-predavani-vinyly-bude-pokrten-vinyl-s-hudbou-nominovanych

Karel Veselý: Ceny Apollo a Vinyla se netlučou

24. 1. 2012, Radio Wave

Hudební ceny Apollo vznikly jako spontánní reakce hudebních kritiků na neuspokojivou úroveň ocenění Anděl; za cíl si daly zvýšit povědomí o kvalitní české populární hudbě a finančně odměnit ty interprety, kteří si odměnu zaslouží.
http://www.rozhlas.cz/radiowave/musiccheck/_zprava/karel-vesely-ceny-apollo-a-vinyla-se-netlucou–1007561

Karel Veselý: Ceny Apollo a Vinyla se netlučou

24. 1. 2012, Radio Wave

Hudební ceny Apollo vznikly jako spontánní reakce hudebních kritiků na neuspokojivou úroveň ocenění Anděl; za cíl si daly zvýšit povědomí o kvalitní české populární hudbě a finančně odměnit ty interprety, kteří si odměnu zaslouží.
http://www.rozhlas.cz/radiowave/musiccheck/_zprava/karel-vesely-ceny-apollo-a-vinyla-se-netlucou–1007561

Ceny Vinyla znají své nominované

19. 1. 2012, the aardvark

První ročník cen, o nichž tentokrát rozhoduje sedmnáctičlenná porota, ukazuje, že i u nás vzniká osobitá a neprvoplánová hudba.
http://the-aardvark.cz/aktuality/ceny-vinyla-znaji-sve-nominovane

Hudební cena Vinyla zná nominované desky, objevy a události roku

19. 1. 2012, Freemusic.cz

Hudební cena Vinyla má za sebou 1. kolo hlasování, z něhož vzešel úzký výběr kandidátů na hlavní ocenění. O jménech a událostech rozhodla sedmnáctičlenná porota pro tento ročník vybraných odborných hudebních publicistů.
http://www.freemusic.cz/clanky/18820-hudebni-cena-vinyla-zna-nominovane-desky-objevy-a-udalosti-roku

Nové hudební ceny nechtějí porcovat komerčního medvěda

19. 1. 2012, Aktuálně.cz

Firemní Andělé jsou svátek hudby zralý na zrušení, konstatovali jsme vloni v únoru nad 21. ročníkem českých výročních hudebních cen. Proti „marketingové akci nahrávacího průmyslu“ – jak je popsal Pavel Klusák v Lidových novinách – se zvedla vlna spontánního odporu hudebních publicistů, která nezůstala jen u znechucených reakcí.
http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=729523

Přistřihnou dvě nové hudební ceny křídla Andělům?

16. 12. 2011, ČeskáPozice.cz

Ceny Apollo a Vinyla údajně vznikly nezávisle na sobě. Měly by reflektovat nové hudební počiny a upozornit na jejich tvůrce. Na české hudební scéně dlouhodobě chybí ocenění reprezentativně reflektující nové počiny. Sošky Andělů, snad s výjimkou těch žánrových, hudební scénu neuspokojují, možná některé vydavatele… Nové ceny Apollo a Vinyla vznikly v prosinci s ambicí tento stav zvrátit.
http://www.ceskapozice.cz/byznys/podnikani-trhy/pristrihnou-dve-nove-hudebni-ceny-kridla-andelum

Vzniká nová hudobná cena Vinyla, mala by byť alternatívou k Andělovi či Žebříku

8. 12. 2011, Muzikus.cz

Začiatkom decembra oficiálne vznikla nová česká výročná hudobná cena Vinyla. „Přáli bychom si vytvořit důstojný ekvivalent uměleckých cen, jež v jiných oborech už po létaexistují,“ píše v tlačovej správe za organizátorov Pavel Uretšlégr, a Vinylu prirovnáva napríklad k Cene Jindřicha Chalupeckého vo výtvarnom umení alebo k Cene Alfréda Radoka medzi divadlami.
http://www.muzikus.cz/novinky/Vznika-nova–hudobna-cena-Vinyla-mala-by-byt-alternativou-k-Andelovi-ci-Zebriku~08~prosinec~2011/

Vinyla chce být Chalupeckým i Radokem hudebních cen

5. 12. 2011, Aktuálně.cz

Nejlepší tuzemskou hudební nahrávku vyhlásí nová cena Apollo. O nominacích rozhodne hlasování kritiků, publicistů a dramaturgů. Výsledky 1. kola budou oznámeny 15. prosince, ve druhém kole vyhlásí vítěze desetičlenná zvolená porota. Za pořádající občanské sdružení Apollo o tom informoval Tomáš Tenkrát.
Jde v krátké době o druhou novou hudební cenu, o jejichž výsledcích budou rozhodovat novináři. Minulý týden byl oznámen vznik ceny Vinyla.
http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=724047

Dva pohledy v magazínu Abysszine.com na ceny Vinyla

5. 12. 2011, 6.12. 2011, Abysszine.com

http://blog.abysszine.com/clanky/2011120008-hudebni-ceny-vinyla-adekvatni-vymezeni-se-andelum-anebo-hipstersky-vykrik-do-tmy/

http://blog.abysszine.com/clanky/2011120010-hudebni-ceny-vinyla-druhy-pohled/

Nová hudební cena Vinyla

2. 12. 2011, Literární noviny

Nominace na novou cenu hudby Vinyl budou vyhlášeny po prvním kole hlasování v průběhu ledna. Cena bude vůbec poprvé udělena přelomu února a března 2012.
http://www.literarky.cz/kultura/hudba/7044-nova-hudebni-cena-vinyla

Vinyla a Apollo – vznikají dvě nové české hudební ceny

2. 12. 2011, Týden – ČTK

Nová výroční hudební cena s názvem Vinyla bude poprvé udělena na přelomu února a března 2012. Vyhlášení výsledků hlasování a ocenění vítězů jednotlivých kategorií bude mít podobu koncertního večera několika tuzemských skupin a interpretů. O výsledcích rozhodnou hudební publicisté.
http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/umeni/vinyla-a-apollo-vznikaji-dve-nove-ceske-hudebni-ceny_218980.html

Vznikla nová (umělecká) hudební cena Vinyla

1. 12. 2011, DIYCORE.NET

Dnes oficiálně vznikla nová výroční hudební cena s názvem Vinyla. Vinyla by měla kriticky reflektovat tuzemskou (uměleckou) hudební scénu. Snahou pořadatele, občanského sdružení Goliart, je vytvořit ocenění, které bude v hudebním prostředí ekvivalentem toho, co znamená ve výtvarném umění Cena Jindřicha Chalupeckého či v oblasti divadla Ceny Alfréda Radoka. Výsledky budou vyhlášeny už za tento rok.
http://www.diycore.net/sablony/express.php?id=1362&nazev=vznikla-nova-umelecka-hudebni-cena-vinyla-tiskova-zprava

Apollo a Vinyla – hudební ceny, které by někdo ocenil?

28. 11. 2011, Česká televize

Hned dvě ceny přibudou v tuzemském hudebním rybníčku. Obě se chtějí zaměřit na současnou populární hudbu a vymezují se vůči stálicím, jakými jsou Český slavík a především ceny Anděl. Na sobě nezávislá ocenění chtějí organizátoři obou udílet už za letošní rok.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/154928-apollo-a-vinyla-hudebni-ceny-ktere-by-nekdo-ocenil/

Cena jiné hudby

20. 11. 2011, Respekt – Pavel Turek

Léta letoucí se neděje vůbec nic, a pak během jediného týdne začne hudební novinář dostávat e-mailové zprávy, že se v Česku rodí rovnou dvě nové hudební ceny. Ta první, honosněji koncipovaná, se jmenuje Apollo a inspirovala se britskou Mercury Prize. Devadesát oslovených publicistů v půli ledna na pódiu Nové scény vyhlásí z deseti nominací nejpovedenější tuzemské album posledních dvanácti měsíců. Druhá v pořadí, Vinyla, zase sází na v dobrém smyslu elitářský vkus poroty jednadvaceti kritiků, kteří zvolí své favority ve čtyřech kategoriích. Těšit by se chtěla stejné důstojnosti, jakou mají mezi divadelníky Ceny Alfréda Radoka nebo ve výtvarném světě Cena Jindřicha Chalupeckého. Náhlý vzmach aktivity v novinářských kruzích vyprovokovala čím dál úpadkovější podoba Andělů. Ti už dávno neupozorňují na tvůrčí vrcholy našeho popu ani se nezajímají o bující podhoubí, pouze se zoufale chytají…
http://respekt.ihned.cz/c1-53718760-cena-jine-hudby