Výběr Vinyly
alba říjen 2019

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v říjnu 2019?

B4 – Plastová okna

David Freudl (syntezátory, beaty) a Tomáš Procházka (syntezátory, kytary, beaty, zpěv) alias B4 jsou vítězové prvního ročníku cen Vinyla v roce 2012. Na vavřínech ale rozhodně nespí, jejich nejnovější album Plastová okna je znovu velmí písničkové, psychedelie ale neubylo. Paralelní verze sci-fi osmdesátek. V rolích hostů jsou Dorota Barová (violoncello) a Jan Jirucha (pozoun).

https://poli5.bandcamp.com/album/plastov-okna
Album Plastová okna vyšlo 23. října na Polí5.

Billow – Seascape

Billow z Veselí nad Moravou těží z reunionu a vydávají další album, tentokrát už ale jen jako trio (zpěvačka Lenka Zbořilová a kytaristé Vojtěch Veselý a Jakub Zbořil.) Deska se nese v krajinách dream popu, je ale zvukově i náladou barevnější než předchozí počin Maps. O vydání se stará agilní slovenský kazetový label Z Tapes, byť Seascape je dostupné i na vinylu.

https://billow-out.bandcamp.com/album/seascape
Album Seascape vyšlo 17. října na Z Tapes.

Floex – Machinarium Remixes

Deset let od úspěšného videoherního soundtracku pro počin Amanita Design si Tomáš Dvořák alias Floex připomíná kolekcí remixů. Podíleli se na ní i slavní angličtí Orbital, 65daysofstatic nebo C418, tvůrce hudby k Minecraftu. Českým zástupcem jsou DVA, o kterých jsme už dlouho jinak neslyšeli.

https://store.floex.cz/album/machinarium-remixed
Album Machinarium Remixes vyšlo na Minority Records 16. října.

Dingo – Dingo

Western music pro 21. století. Pražské kvinteto Dingo debutuje suverénní deskou moderního country střiženého o vlivy nezávislého rocku. Sami desku popisují jako svoji verzi sedmesátkového „revisionistického“ westernu režiséra Roberta Altmana nazvaného McCabe & Mrs. Miller. Benžo, balaljka i blackmetalový growl. O kapele s osobitým frontmanem Michalem Drozenem za mikrofonem rozhodně ještě uslyšíme.

https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/dingo
Album Dingo vyšlo na Stoned to Death 16. října.

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.