Výběr Vinyly
alba únor 2020

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v únoru 2020?

Neřvi mi do ucha – Druhé album

Trio Neřvi mi do ucha mluví o své hudbě jako o „introvertním disco“ a co to přesně znamená, naznačuje na svém druhém studiovém albu. Jeho produkce se ujal Tomáš Tkáč (Pris, něco něco), masteringu pak Ondřej Ježek. Melancholická slova, taneční hudba a míchání stylů od folku po house.

Album Druhé album vyšlo 22. února na labelu Divnosti.
BANDCAMP

David Pomahač – Do tmy je daleko

„Křehký písničkář s duší rockera a něžný rocker v roli písničkáře,“ tak o sobě smýšlí David Pomahač známý dříve z projektu Kieslowski nebo jako člen Houpacích koní. Jeho sólový debut mu zprodukoval Tomáš Havlen (Zvíře jménem podzim, Spomenik, Post-hudba aj.).

Album Do tmy je daleko vyšlo 7. února na Indies Scope.
BANDCAMP

At bona fide – Greatest Hits

Shoegaze/psychedelická skupina z Ostravy At bona fide se vrací s dlouhohrající deskou po dlouhých sedmi letech. Greatest Hits nabízí noiseový narkotický trans bez vokálů i názvů skladeb.

Album Greatest Hits si At bona fide vydali vlastním nákladem 12. února.
BANDCAMP

Vole – Dej Bůh Pěstí

Ještě jedna hlučná záležitost. Pražští grind-noise-punkeři a jejich kolekce sonických útoků. Druhé studiové album kapely proslulé destrukčními, byť obvykle velmi krátkými, koncerty. Braník for life.

Album Dej Bůh pěstí vyšlo na Stoned to Death 11. února.
BANDCAMP

Fred Madison – Fred Madison

Brněnská (původně valašskomeziříčská) indie-popová čtveřice v čele s Miroslavem Šulákem vydala své druhé dlouhohrající album, první s novou členkou – klávesistkou a zpěvačkou Kristýnou Pivodovou.

Album Fred Madison si kapela vydala vlastním nákladem 26. února.
BANDCAMP

NIVVA – Easy EP

Influencerka a zpěvačka NIVVA je dítětem anonymních tvůrců, kteří se rozhodli vsadit svoje umělecké vize do zpěvačky s virtuální identitou. Čtyřskladbové EP sleduje probuzení jejího vědomí.

EPčko Easy vyšlo 12. února na Bad Names.
Label – Bad Names

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.