Výběr Vinyly
alba září 2020

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v září 2020?

Dukla – Honza

Kluci z Vinohrad a jejich dlouhohrající debut, který je zároveň první řadovou (nekompilační) položkou v diskografii labelu/komunity Sing Sing Soundsystem. Vedle autorského dua Josef Hradilek a Lukáš Vydra, které se kdysi potkalo v kapele Mayen, se na desce podílel i producent Igor Bruso známý z projektu Deaths. Melancholický indie rock na konec léta.


Vyšlo 16. září na Sing Sing Soundsystem.

Člověk krve – V kuchyni

Písničkář Člověk krve (Jan Senft) ze Stříbrné Skalice s neobvyklými archaickými texty se spojil s producentem Tomášem Tkáčem (Pris, Něco něco) a nahráli debutové dlouhohrající album. Jeho vydání vloni podpořili fanoušci na portálu Hithit. V studiové kapele Člověka krve se objevuje třeba také Jakub Šimanský (Fotbal, Šimanský Nieser). Křest je naplánovaný na listopad.

https://clovekkrve.bandcamp.com/

Vyšlo 3. září na Divnosti.

Good Times Only – Pěkný chvíle

Pražské indierocková kvarteto se svéráznými odkazy na osmdesátky na sebe upozornilo v minulém roce v Startéru Radia Wave. Jejich debut Pěkný chvíle jim produkoval Jakub Kaifosz/Lazer Viking a obsahuje i starší singly Někdy jsme to my a Tvůj kluk. Pěkný chvíle doprovází působivý klipový „seriál“.

Vyšlo 6. září vlastním nákladem kapely.

I Love 69 Popgejů – Neomarxistické Ekofeministické Antifašistické Album

Slezské thrash-electro duo I Love 69 Popgejů (Pavel Pernický, Jakub Adamec) se vrátilo s dlouhohrající deskou po dlouhých devíti letech od kultovního kusu Let´s Gold Corridor. Jejich „apokalyptický outsider trance“ vychází tentokrát na značce Korobushka Records a na rozdíl od přechozího materiálu víc spoléhá na anglické texty.

Vyšlo 3. září na Korobushka Records.

Makak akustikus – Přátelství

První dlouhohrající album brněnské skupiny Makak akustikus přichází po letech koncertování a skládání a pojednává o přátelství s druhými, přírodou i sebou samými. Kapela vzešla ze sólového projektu zpěvačky, textařky a violoncellistky Kateřiny Koutné, k níž se přidalo kvarteto hudebníků, mezi nimiž je třeba i Albert Novák (ex-Květy). Na albu se kromě autorských textů a hudby objevuje také zhudebněná báseň od Jana Skácela nebo Janáčkova balada Milenec vrah.

Vyšlo 22. září na Divnosti.

Mutanti hledaj východisko – Když máš kamarády, nepotřebuješ nepřátele

Experimentální rapové duo z Jižních Čech a lůna kolektivu Landmine Alert. Na nové desce Mutanti hledaj východisko hostovali třeba Berenika Kohoutová nebo Cyril Kaplan (Vložte kočku). Když máš kamarády, nepotřebuješ nepřátele je jejich první nahrávka po čtyřech let, křest je naplánovaný na 6.10. do La Fabriky.

Vyšlo 11. září vlastním nákladem kapely.

Tábor – Liebe

Tábor provázela pověst spolku s magickou aurou i tíživou náladou. Písně začaly svůj život při toulkách kytaristy Davida Vály (Vole, Hlinomaz, Bahratal) po severočeské krajině. K zhudebnění si pozval Magdalenu, která v kapele hraje na obstarožní harmónia, basáka Adámka (Or, Dimitar) a bubenici Kateřinu z dua Oswaldovi. Dlouho připravovanou nahrávku míchající psychedelický rock a spirituální folk kapela nahrávala ve studiu Davida Zemana (Kalle).

Vyšlo 3. září na Stoned To Death.

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.