Výběr Vinyly
alba leden 2020

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v lednu 2020?

Beps’n’Johnnies – Bare Bones

Brněnské (původně blanenské) trio Beps’n’Johnnies se řadí do škatulky garážového či psychedelického rocku a těží z výrazného vokálu i textů zpěvačky Báry (Beps) Pokorné. Předskakovali třeba Black Rebel Motorcycle Club a po EPčku Screw Lose Girl se dostali k dlouhohrající desce, na které jim hostuje třeba Václav Havelka.

bepsnjohnnies.bandcamp.com
Album Bare Bones vyšlo 10. ledna na Full Moon Forum.

7krát3 – I

Jihočeský zpěvák a producent, který si říká 7krát3 vloni překvapil suverénním mixem R&B, popu a funku, který předvedl na několika singlech. Ty teď shrnuje na debutovém EPčku I a přidává k nim ještě novou kolaboraci s pražskými PSH. Kromě nich se na desce objevuje třeba Jiří Korn v hitu Tygrovanej sprej. Release CD proběhne 20. února v pražské prodejně Freshlabels a křest s limitovanou edicí vinylů 1. dubna v pražském klubu Café v Lese.

Album I vyšlo digitálně 21. ledna na Bigg Boss.

Plum Dumplings – Jiný místo

Brněnské kvarteto Plum Dumplings natáčelo své druhé album s producentem Tomášem Neuwertem (Zvíře jménem Podzim, Kitchen). Pojmenovali ho Jiný místo a je prvním, na kterém zpěvačka Adéla Polka vyměnila francouzštinu za češtinu. Klipový singl Rybí krev inspiroval román Jiřího Hájíčka stejného názvu, autorem textu k skladbě Něco bylo je pak brněnský básník Martin Reiner.

Album Jiný místo vyšlo 10. ledna a je v distribuci Indies Records.

Yeezuz2020 – RIOT

Znojemský alt-rapový projekt Yeezuz2020 se po více než čtyřech letech vrací s novým materiálem, který míchá ponuré nálady a futuristický trap. Pod všemi skladbami je podepsaný producent MDMX.

Album RIOT vyšlo 17. ledna vlastím nákladem Yeezuz2020.

Teepee – Where the Ocean Breaks

Plzeňské dreampopové duo Teepee natáčelo svoji druhou studiovou desku ve vídeňských Aurora Studios. Pro spolupráci si vybrali britského producenta Toma O. Marshe (IAMX, HVOB). Je to deska o naději, smíření, lásce, ale také o nerovnostech ve společnosti nebo o důležitosti kontaktu s přírodou.

Album Where the Ocean Breaks vyšlo 31. ledna na berlínském labelu Springstoff.

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.