Výběr Vinyly
alba říjen 2020

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v říjnu 2020?

Lowmoe – Recalibrate

Po delším čase hibernace se brněnské audiovizuální duo Lowmoe (producer Štěpán Kopečný and VJane Nela Bártová) vrací s druhou dlouhohrající deskou. Vydávají se na ní někam mezi melodické techno a elektroniku a nahrávka má odrážet náladu ranního probuzení po večírku. Dark party pro introverty. Vychází na značce XION a to digitálně i na kazetě.


Vyšlo 19. října na XION.

Moonspotter – Vlci na měsíc vyjou na Zem

Petr Adamec byl dlouho známý jako producent Subject Lost (před pěti lety dostal Anděla), točil také klipy nebo vyráběl grafiku alb. Moonspotter je jeho nové alter-ego, které je o dost osobnější, poetičtější a také temnější. A místo tanečních beatů míří spíše do škatulky elektronického písničkáře. Na novém EPčku navíc poprvé používá české texty, které výborně dokreslují poetiku apokalyptického popu.


Vyšlo 20. října na The Little Universe.

Opening Performance Orchestra – The Acid Lands

Skladba The Acid Lands poprvé zazněla v roce 2014 živě u příležitosti 100. výročí narození Williama S. Burroughse na ostravském festivalu Pohyb Zvuk Prostor. Studiová verze vznikla na přelomu roku 2019 a 2020 v kooperaci s Billem Laswellem a Iggy Popem v roli vypravěče. Ve skladbě zazní výňatky z románů Západní země a Feťák. Nahrávka, která vychází u belgického labelu Sub Rosa na CD a LP a obsahuje také instrumentální remix Billa Laswella a společnou skladbu Naming Seven Souls s autentickým hlasem Williama S. Burroughse.

https://www.soundohm.com/product/the-acid-lands-lp

Vyšlo 23. října na Sub Rosa.

Parta vynikajících lidí – Kam chceš jít, když nejlíp je tady

Pražská pětice se na svém debutu vydává do krajiny indie a folk-rocku s výraznými českými texty i epickou produkcí. Parta vynikajících lidí původně vznikla jako svatební kapela zpěváka a kytaristy Zdeňka Lichnovského. Muzikanti a kamarádi se však rozhodli proměnit jednorázové hraní ve dlouhodobou spolupráci. Na výsledné podobě desky se podepsal i producent Tomáš Tkáč, na jehož značce Divnosti album vychází.

https://partavynikajicichlidi.bandcamp.com/album/kam-chce-j-t-kdy-nejl-p-je-tady
Vyšlo 29. října na Divnosti.

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.