Výběr Vinyly
alba prosinec 2020 + leden 2021

Která alba z české scény by vám neměla uniknout na přelomu roku 2020/2021?

Severní nástupiště – Rostli jsme spolu

Dlouhohrající debut skupiny (anebo možná spíše „hudební komunity“) Severní nástupiště nabízí opojnou verzi městského country a folku. Na albu se autorsky podílel i Jan Senft alias Člověk krve, aktuálně nominovaný na cenu Vinyla v kategorii objev roku. Vyšlo také na vinylu. „Čundr, kterej začíná korytem Botiče, a kterej končí až tam, kde rozhodneš ty.“
Vyšlo 1. prosince na Silver Rocket.


Stanislav Abrahám – Forces

Stanislav Abrahám je zvukový umělec a hudebník, který se věnuje převážně tvorbě pro divadelní představení, koncertní situace a rozhlas. Forces je jeho první ucelená kolekce po čtyřech letech. Ambientní soundscapes se zde potkávají s field recordings a modulárními syntezátory. Forces je fascinující procházka dosud neobjevenými zvukovými krajinami.
Vyšlo 21. prosince vlastním nákladem.


Bare Escape – What If We Burn It

V brněnské kapele Bare Escape se potkali ostřílení hudebníci se zkušenostmi z kapel De Mood, Ette Enaka, VOODOOYOUDO nebo sinks. Druhé album What If We Burn It vznikalo v Babicích u Uherského Hradiště a mixu se ujal Jan Uiberlay (VDYD). Postpunk, post-hardcore a devadesátkové indie. Po digitálním releasu bude na jaře následovat vinyl.
Vyšlo 30. prosince 2020 u Kabinet Records.


Moonshye – Curtain of the Moon

Písničkářka Moonshye z pomezí Slezska a Polska debutuje anglicky zpívanou deskou. S albem ji pomáhali Martina Píro s Pavlem Šmídem z brněnského studia a vydavatelství Rustical Records, finance na vydání posbírala na úspěšné kampani na portále HitHit. „Ve svých písních hledám krásu lidské duše prostřednictvím symbolů z přírody. Snažím se zachytit její jasné i temné stránky, touhy i momenty povznesení a prozření,“ říká Moonshye.
Vyšlo 1.1. 2011 u Rustical Records.


Kurvy Češi – We Are Family

V hardcoreové partě Kurvy Češi se potkali členové skupin Vole, Láska a přátelství nebo Ghettoblaster. Jejich debutový „desetipalec“ We Are Family je patřičně hlučný a nekompromisní a zatím vyšel jen na vinylové desce – a to pod dohledem Stoned to Death. Křtít se deska bude 5. února na streamu z Punctum Krásovka.
Vyšlo 20.1. 2011 u Stoned to Death.

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.