Výběr Vinyly
alba září 2019

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v září 2019?

Zvíře jménem Podzim – Září

Jakub König alias Kittchen dal dohromady Zvíře jménem Podzim před třemi lety, eponymní deska spojená s knihou a výstavou vyšla o rok později. Vypadalo to, že hudební kolektiv Zvířete je jen jednorázový počin, ale letos se dokázal vrátit. Hudebníků je tentokrát dokonce osmnáct – kromě Königa také třeba Aid Kid, Marie Kieslowski, Tomáš Neuwerth nebo Terezie Kovalová. Produkce Září se ujal slovenský hudebník Pjoni, který kapelu posunul vstříc elektroničtějšímu soundu. Nahrávku propagoval videoklip k písni Psí sny.

https://open.spotify.com/album/0VLKfGTMLKveA0PxdXaoh0
Album Září vyšlo 21. září na Indies Scope.

Rouilleux – Lycanthropic Sounds

Rouilleux jsou už zase znovu sólový projekt Luboše Rezka a v roce desátých narozenin vydává pro mnohé překvapivou desku. Méně kytar a více piána, syntezátoru a varhan. Na desce podíleli také Jan Klamm, hráč na dechové nástroje Petr Vrba nebo syntezátorový hudebník Martin Sýkora / White Wigwam. Nahrávku propagoval videoklip k písni Common Sense.

https://music.rouilleux.net/
Album Lycanthropic Sounds vyšlo 3. září na Letmo Productions.

Ondřej Kyas – Solárium

Brněnské Květy si daly nahrávací pauzu, které vyplnily sólové desky jednotlivých členů vydané pod kolektivním jménem YM. Ondřej Kyas se nakonec konceptu vzepřel, Solárium vydal pod svým jménem a jeho kolegové z kapely na desce nehostují. (Bubeník Aleš Pilgr se objevil ve dvou písních.) Od folkotroniky k introvertnímu art-rocku, Solárium rozvíjí svébytnou poetiku Květů, ale zároveň má svůj osobitý „kyasovský“ sound. Nahrávku propagovala skladba Baletky.

https://poli5.bandcamp.com/album/sol-rium
Album Solárium vyšlo 25. září na Polí5.

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.