Výběr Vinyly
alba srpen 2020

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v srpnu 2020?

Bílej kluk – Cheat Codes EP

Objev roku ve Vinyle 2018 – pražský elektronický producent a zpěvák/rapper Bílej kluk – má další EPčko. Na Cheat Codes se spojil s producentem Bloodflow a navazují na zvuk psychedelického trapu. Sedmitrackové EPčko Cheat Codes vyšlo na platformě kolektivu BCAA, do něhož Bílej kluk patří.

https://bcaasystem.bandcamp.com/album/cheat-codes-ep
Vyšlo 24.8. na BCAA.

The Canal – Transatlantic P(h)O(n)EM Session

Sedm let spolu producent Prof. Neutrino a panamská vokalistka Mila Lombardo natáčeli hudbu pod jménem projektu The Canal, ale nikdy se nepotkali. Transkulturní spolupráce zrodila zhudebněné básně klasických autorů (A.E. Poe, Oscar Wilde), které vyšly na dvojici EPček z let 2013 a 2018. Letos pak vznikla iniciační skladba, která celý opus Transatlantic P(h)O(n)EM Session odemyká. A spojuje do podoby celého alba.

https://bluelizard.bandcamp.com/album/transatlantic-p-h-o-n-em-session
Vyšlo 18.8. na Blue Lizard.

DTonate – Futureproof

Producent DTonate dodal beaty rapperům jako jsou Vec nebo Paulie Garand. Svoje debutové producentské album připravoval několik let a pozval si na ně zpěváky, jako jsou Zdenka Predná, Martin Svátek nebo Igor Kmeťo. Na Futureproof se pohybuje mezi hip hopem, funkem a vokodérovým popem. Vyšlo digitálně a také jako dvojvinyl.

https://ajlavmjuzik.bandcamp.com/album/futureproof
Vyšlo 21.8. na Ty Nikdy a Ajlavmusic.

Kubátko – Seoulful

Pražský producent Kubátko podporuje kulturní výměnu mezi Českou republikou a Jižní Koreou. Jeho aktuální EPčko Seoulful názvem odkazuje na hlavní jihokorejské město a tři nové písně spojuje fakt, že jejich vokalisté žijí právě v něm. Hudebně se materiál pohybuje mezi vokálním drum´n´bassem a house music a Kubátko s ním navazuje třeba na dva roky staré album Tomtor, kde mu hostovali právě korejští hudebníci Jo Joonghyun a UZA.

https://kubatko.bandcamp.com/album/seoulful
Vyšlo 20.8. na Bandcampu.

Faix Jan / Hrubý Pavel – Bezelstně

Novinku na Polí5 má improvizační duo Jan Faix (klávesové nástroje, beaty) a Pavel Hrubý (dechové nástroje). Nahráno vloni na podzim v pražských Signals from Arkaim Studios patřících prvnímu jmenovanému. Členové známí z projektů Tellemarkk, Phoenix Quartet, Limbo, Bob Saint-Claire, Dark Astral, Let’s Bomb the Hell se zde vydávají do hájenství kosmického electro-jazzu.

https://poli5.bandcamp.com/album/bezelstn
Vyšlo 31.8. na Polí5.

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.