7krát3 / Hellwana

15/10, Brno, Kabinet Múz

7krát3

Od reggae k hiphopovému labelu Bigg Boss, kde představuje osvěžující anomálii – R&B popař 7krát3 se vydal možná nečekanou, ale o to více osvěžující cestou. Za krátkou dobu stihl spolupráci s PSH, DJem Wichem a na svém debutovém EP i společný hit s Jiřím Kornem – a taky sérii vemlouvavých klipů. Projekt zpěváka a producenta Štěpána Hebíka míří mezi popovou elitu, pravidla hry ovšem určuje on sám. Uvěřitelná evokace toho dobrého z popu 80. let a taky R&B, které jinak znělo v podání zdejších hudebníků přinejmenším nepřesvědčivě. „Má potenciál způsobit v domácím popu malé zemětřesení,“ psal o oslnivém šestiskladbovém debutu Karel Veselý.

Hellwana

Zpěvačka a rapperka Hellwana je jednou z mála, která do zdejších krajů přináší grime či R&B a vy nemusíte řešit, odkud vychází její kořeny. Debutovala před třemi lety EP Sunbeam, o rok později vyhrála v exportní soutěži Czeching a v současnosti je brána za jistotu originálního grimeu, který se nebojí ležérních, ale ani hodně přísných poloh. Její skladby vznikají na půdorysu příběhů s reálnými základy, tento „realismus“ si ale nijak neprotiřečí s extravagancí, která je její tvorbě stejně tak vlastní. Zábava, která se zařezává svou uvěřitelností.

PŘEDPRODEJGOOUT
170 Kč / 190 Kč
NA MÍSTĚ 220 Kč

Akce je součástí Průběžného festivalu Vinyla.
Projekt Hudebních cen Vinyla 2020 se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Brno, hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR. Zobrazit míň