Výběr Vinyly
alba únor 2021

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v únoru 2021?

Oliver Torr – Fragility of Context

Elektronický hudebník Oliver Torr (XYZ, Noise Kitchen) má za sebou bohatou diskografii nejrůznějších kazetových či digitálích releasů, Fragility of Context je ale jeho regulérní dlouhohrající debut. Prozkoumává na něm světy ambientu, experimentální elektroniky i dream popu – na jeho zvukové odysee mu asistovali držitelé Vinyly Aid Kid a Bílej kluk nebo Sunbrella, Chrysalism či slovenský rapper Lvcifer. Torr sám na desce také poprvé zpívá. Na kazetě a vinylu vyjde Fragility of Context v červnu.

Vyšlo 26. února vlastním nákladem.
bandcamp


Places – I Can’t Let My Hands Fight Against Your Waterfall

Ostravská pětice Places se se svým druhým studiovým albem moc nepárala. Novinku nahrála v kopřivnickém studiu Animan kompletně naživo za jediný den. Bylo to řešení tvůrčí krize i touhy dostat na nahrávku víc spontaneity a energie. Tematicky se album pohybuje mezi složitými vztahy a nevyřešenou minulostí, ale i náznakem naděje, že strach nezvítězí. S deskou jim pomáhal producent Tomáš Neuwerth, mixoval Dušan Neuwerth. Album doprovází i 56 minut dlouhý film, kde každá skladba dostala vlastní vizuály – většinou ze studia.

Vyšlo 1. února ve spolupráci s X Production.
bandcamp


Kill The Dandies! – Your Blood My Veins

Čtyři roky čekali fanoušci Kill The Dandies! na jejich šesté studiové album. Your Blood My Veins nabízí jejich typické písně okouzlené psychedelií, postpunkem nebo soulem, své místo v jejich zvuku má ale třeba také trip hop. V roli hosta se na desce objevuje americký herec Steve Buscemi, který si zahrál i ve filmu Laura. Dokončování alba probíhalo ve stejnou dobu, v níž nahrávali soundtrack k filmu Okupace. Na vinylu se album objeví na jaře.

Vyšlo 5. února na Drug Me Records.
bandcamp


Různí – PTSPR002 | Liptov

Sborník lidových písní Liptov – panoráma ľudovej a piesňovej kultúry vyšel v roce 1982 s cílem uchovat folklór slovenské vesnice. O necelé čtyři dekády později se do reinterpretací skladeb pustili současní čeští a slovenští elektroničtí producenti z okruhu kolem klubu Punctum. Oliver Torr, Exhausted Modern, Evil Medvěd nebo Obelisk of Light na PTSPR002 | Liptov přináší průnik experimentální elektroniky a folkloru.
Vyšlo 19. února na Punctum Tapes.
bandcamo

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.