Výběr Vinyly
alba červenec 2020

Která alba z české scény by vám neměla uniknout v červenci 2020?

Enchanted Lands – Cryptic Island Eco-Sanctuary

Pražská elektronická producentka Enchanted Lands (Vinyla za Objev roku 2017) navazuje na svůj ceněný debut nahrávkou Cryptic Island Eco-Sanctuary. Deska už ale nevychází u Genot Centre, nýbrž u mezinárodní platformy Quantum Natives. „Svůj přístup bych nazvala jako post-lofi. Ráda používám zvuky, které mě obklopují, ať už je to paní zpívající svému dítěti nebo zreverbované edm ve večerkách,“ vysvětluje Barbora Polcerová Dehaen aka Enchanted Lands. Její nová deska vyšla digitálně spolu s počítačovou hrou.

https://soundcloud.com/quantum_natives/sets/enchanted-lands-cryptic-island-eco-sanctuary
Vyšlo 28.7. na Quantum Natives.

Tomáš Dvořák – Pilgrim

Tomáš Dvořák aka Floex ozvučil novou hru Amantita Design a hudba vychází samostatně i na albu Pilgrims. Je to jeho první soundtrackový počin od čtyři roky starého Samorostu 3. Kromě Dvořáka na desce hrají také Roman Zabelov (Zabelov Group) nebo Jakub Tengler (Noisy Pots). „Pilgrims jsou krátká nelineární dobrodružná hra zasazená do okouzlujícího království, inspirovaného starými pohádkami ze střední a východní Evropy a částečně i knihami Johna Steinbecka,“ dočteme se v tiskové zprávě.

https://store.floex.cz/album/pilgrims
Vyšlo 10. července na Minority Records ve spolupráci s Amanita Design.

Duben v Pešti – Nina

Litomyšlská kapela Duben v Pešti existuje už přes dvacet let a mají za sebou několik desek. Poprvé ale nahrávali v Golden Hive v péči Amáka a premiérově se také objevují v katalogu Polí5. „Hudba DvP by se mohla zařadit po bok úspěšných českých kytarových kapel 90. let, nebojí se melodie a pečlivého aranžování, ale mísí i vlivy post-punku a undergroundu, který písně posouvá do temnějších stínů (nelze nevzpomenout na Joy Division),“ píše se v tiskové zprávě, která o desce Nina ústy frontmana kapely Podlahy prozrazuje: „Jde o příběh Dietra, Olgy a Niny, odehrávající se v druhý polovině osmdesátých let.“

https://dubenvpesti.bandcamp.com/
Vyšlo 7. července u Polí 5..

Alen – Až se řeky vylijí z břehů

V dětském pokoji, v olomoucké barokní kapli a v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka vznikala deska Až se řeky vylijí z břehů. Klavíristka, zpěvačka a textařka Alen (Alena Pohlová) na ní zachytila nejen písně napsané pro stejnojmenný divadelní projekt, ale také další autorské skladby. Debut vyšel u vydavatelství Polí5.

https://poli5.bandcamp.com/album/a-se-eky-vylij-z-b-eh
Vyšlo 1. července u Polí 5.

58g – 58 tape vol.1

Jihlavská rapová crew v čele s TK27, tedy záložníkem fotbalových Teplic Tomášem Kučerou namíchala na svém debutu výbušný koktejl z trapu, drillu, grimeu nebo ukgarage a to způsobem, kterým to v Čechách zatím ještě nikdo neudělal.

https://www.supraphonline.cz/album/573458-58-tape-vol-1/flac
Vyšlo 17. července vlastním nákladem, v distribuci Warner Music.

Binaural Space – Boyhood

Pražský ambientní producent rekapituluje na své aktuální nahrávce vzpomínky na dětství prožité v osmdesátých letech. Jsou plné nostalgie i vřelých tónů syntezátorů. „Doufám, že tyto písně naplněné nostalgií po uplynulých, šťastných časech vám přinesou také nějaké příjemné vzpomínky,“ píše Binaural Space v tiskové zprávě.

https://binaural-space.bandcamp.com/album/boyhood
Vyšlo 3. července na Binaural Space.

Výběr z novinek z české scény přináší Karel Veselý. Sledujte další kurátorovaný obsah na Facebooku.