Koncert: Hm / Solárium

30/9, Brno, Kabinet Múz

Skupina Hm……

„Možná jsem prostě jenom naivní snílek,“ zpívají popfolkoví Hm… ve své písničce V myčce, která dokonale vystihuje dobrosrdečnou upejpavost pražské čtveřice. Ta vznikla už v první polovině 90. let a loni vydala optimistickou nahrávku s příhodným jménem Nevadí. Vší laskavosti navzdory však Hm… vytváří uvěřitelný doprovod unikavé dospělosti a dokážou jít i pro ostré slovo – vždy ale s dobrým úmyslem. Kdyby se vyhlášená kanadská slušnost převtělila do kapely, hrála by jako nezbední konzervatoristé z Hm….


Solárium

Z ložnice Ondřeje Kyase do srdcí posluchačů. Tvůrčí záhony brněnských Květů plodí v posledních letech jednu radost za druhou – ze semínka projektu YM, který dal vzniknout sólovým nahrávkám Marta E. Kyšperského a Aleše Pilgra, vzešlo loni na podzim i Solárium. Na rozdíl od zbylých dvou nahrávek zde prakticky nehostují spoluhráči z Květů a před posluchači rozkvétá intimní, introvertní pop, jehož autor čerpá rovnou měrou z folku i elektroniky, indie kytar i synťáků. Jako kdybyste místo šňupání Čar života začali inhalovat heřmánkový čaj.


PŘEDPRODEJ: GOOUT
Událost na Facebooku.


Akce je součástí Průběžného festivalu Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR, statutární město Brno a hlavní město Praha.